Toyota Zielona Góra

Akcja drogówki. Posypały się mandaty

Wschowscy policjanci z drogówki w czwartek, 12 maja, przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ukierunkowane na piratów drogowych. Mandaty karne, pouczenie oraz zatrzymane prawo jazdy za prędkość 96km/h w terenie zabudowanym na 40-tce to efekty pracy mundurowych.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego od samego rana przeprowadzili na drogach powiatu wschowskiego działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” .

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mundurowym na policyjnych motocyklach nie umknęli kierowcy, którzy bagatelizowali przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzali zagrożenie dla pieszych.

Tak było w przypadku kierującej osobową Dacią, która została zatrzymana do kontroli drogowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie. Powodem była nadmierna prędkość. Kierująca, 30-letnia mieszkanka Świebodzina, osiągnęła prędkość 96 km/h na obowiązującej 40-tce w obszarze zabudowanym. Dostała mandat i straciła prawo jazdy.

W trakcie działań policjanci ujawniali następujące wykroczenia: jazda rowerem po chodniku, jazda rowerem po przejściu dla pieszych, przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierowców pojazdów osobowych i motocykli, brak aktualnych badań technicznych.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice przejść dla pieszych, miały za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.