Trwał bieg uliczny. Wtedy mężczyzna skoczył z mostu do rzeki

Mężczyzna przeszedł przez barierki i skoczył z Mostu Staromiejskiego w Gorzowie do Warty. Zauważyła to policjantka, która ruszyła mu z pomocą. Z nadbrzeża wskoczyła do rzeki, dopłynęła do mężczyzny i holowała go do brzegu. W pomoc włączył się później ratownik medyczny, z którego pomocą wydobyto desperata na brzeg. Dzięki temu żyje.

W niedzielę, 12 czerwca, w Gorzowie odbył się bieg uliczny „Gorzowska Nadwarciańska Dycha”. To wtedy doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Z Mostu Staromiejskiego po wcześniejszym pokonaniu barierek do Warty skoczył mężczyzna. Zauważyła to mł. asp. Magdalena Kleist, która była w centrum miasta z rodziną. Natychmiast ruszyła na pomoc.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W rejonie ul. Fabrycznej, z nadbrzeża wskoczyła do wody i płynęła w kierunku potrzebującego pomocy mężczyzny. – Zrobiła to bardzo szybko i sprawnie. Podpływając chwyciła go za odzież i holowała do brzegu – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji. O pomoc zwróciła się do stojącego na brzegu ratownika medycznego, który wszedł do wody i pomógł policjantce wydostać desperata.

Mężczyzna został przekazany załodze pogotowia ratunkowego. Nurt rzeki był silny więc cała sytuacja wymagała wytrzymałości i umiejętności związanych z pomocą osobom tonącym. Jak stwierdziła już po wszystkim mł. asp. Kleist, robiła to instynktownie. To co do niej należało. Cieszy się, że udało się uratować mężczyznę. Drugi raz postąpiła by tak samo.

Informacja dla potrzebujących pomocy

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Toyota Zielona Góra