Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trzech pijanych kierowców wpadło w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Policjanci punktualnie o godz. 6.30 pojawili się na dwóch pasach al. Zjednoczenia koło skrętu w ul. Działkową. Efekt kontroli to zatrzymanie trzech pijanych kierowców.

Dwóch kierowców wpadło kiedy na widok policjantów skręcili z al. Zjednoczenia w kierunku ul. Objazdowej. Policjanci się na takie rozwiązanie przygotowali. Stał tam patrol, który również kontrolował trzeźwość kierowców. Trzeci został zatrzymany na al. Zjednoczenia.

W poniedziałek podczas „Trzeźwego kierowcy” wpadło aż 12 pijanych za kółkiem. W ciągu dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch wypitych kierowców. Jeden z nich uderzył w dwa samochody na skrzyżowaniu ul. Podgórnej i Kupieckiej. Miał 2,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sumie poniedziałek zamknął się liczbą aż 14 kierowców na „podwójnym gazie”.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niemiecka stacja WDR 1 kręciła dziś materiał na temat akcji „Trzeźwy kierowca”. Dziennikarzy z Niemiec interesował sposób rozwiązania i prowadzenia akcji kontroli trzeźwości.

Akcję „Trzeźwy kierowca” wprowadził insp. Sebastian Banaszak, szef zielonogórskiej policji. Tym samym wypowiedział wojnę pijanym kierowcom. Komendant Banaszak podkreśla, że dla skuteczności takich działań konieczna jest systematyczność, dlatego działania prowadzone są kilka razy w tygodniu na różnych ulicach Zielonej Góry oraz na terenie powiatu zielonogórskiego. Akcje, jak zapowiada policja, będą kontynuowane.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl