Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

  Ukradł samochód „na chwilę”

  Działania strzeleckich policjantów doprowadziły do zatrzymania 24-latka podejrzewanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyźnie grozi kara do nawet 5 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 września. Mieszkaniec  gminy Zwierzyn powiadomił policję, że w nocy z jego posesji „zniknął” samochód, który poprzedniego dnia zaparkował na swoim podwórku.

  Na miejsce zdarzenie niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy. W czasie prowadzonych działań ustalono, że zgłaszający w sobotę pojechał na zakupy do wsi. Wracając wieczorem spotkał znajomego i zaprosił go do swojego mieszkania, gdzie wspólnie z innym członkiem rodziny do późnych godzin nocnych spożywali alkohol.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Rano mężczyzna stwierdzili, że z podwórka „zniknął” samochód. Zginęły również kluczyki od samochodu, które wcześniej leżały w mieszkaniu.

  Policjanci dokonali penetracji terenu. Okazało się, że pojazd znajduje się niedaleko wsi na łące w okolicy wału. Pojazd został zabezpieczony. 24-letniego sprawcę kradzieży funkcjonariusze zatrzymali w zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu.  Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

  Za czyn, którego się dopuścił, odpowie przed sądem.  Grozi mi za to kara do 5 lat więzienia.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
  Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl