W centrum miasta działał nielegalny salon gier. Przykrywką była kawiarenka internetowa

Miała być kawiarenka internetowa a podczas kontroli funkcjonariusze z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odkryli nielegalny punkt gier hazardowych.

Miała być kawiarenka internetowa a podczas kontroli funkcjonariusze z lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odkryli nielegalny punkt gier hazardowych. Lokal, w którym urządzano nielegalny hazard znajdował się w centrum Gorzowa.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jeden z lokali w centrum Gorzowa, który wyglądał, jak kawiarenka internetowa. Jednak drzwi wejściowe były zamknięte, a nad nimi znajdowała się kamera.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas przeszukania budynku funkcjonariusze z lubuskiej KAS zabezpieczyli 11 komputerów do gier hazardowych. Na jednym z nich przydzielano punkty na poszczególne stanowiska, w zależności od wpłaty jakiej dokonywał grający.

Na miejscu zatrzymano dwóch graczy oraz kobietę, która wypłacała wygrane. Teraz KAS ustala kto był organizatorem nielegalnych gier i kto jest właścicielem automatów.

Właścicielowi automatów grozi kara do 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie, natomiast za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara do 3 lat więzienia lub obie kary łącznie.