Wiadomo już co zabiło 9-latka w parku trampolin

Gorzowska prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące tragicznej śmierci 9-latka w parku trampolin. Dziecko miało wadę serca, która podczas zabawy okazała się zabójcza.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło w sobotę, 10 listopada, ub.r. w parku trampolin na Zawarciu w Gorzowie. 9-latek bawił się. Skakał na trampolinie. W pewnym momencie chłopczyk zszedł i usiadł. Po chwili upadł tracąc przytomność. Na pomoc ruszyła matka 9-latka, osoby na sali oraz personel parku trampolin. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia ratunkowego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

9-latek długo był reanimowany. Medycy robili co tylko mogli, żeby uratować mu życie. Niestety, dziecko zmarło. Prokurator zabezpieczył ciało chłopczyka do sekcji. Ustalono wtedy, że przyczyną śmierci 9-latka była niewydolność krążeniowo-oddechowa. Konieczne były jednak dodatkowe badania, żeby wyjaśnić jak do niej doszło.

Dziś już wiadomo dlaczego 9-latek zmarł podczas zabawy. – Przyczyną śmierci była wada serca – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek. – Sprawa została umorzona – mówi prokurator Witkowski.