Toyota Zielona Góra

Wiktoria kończy 16-lat. Ciężko choruje na wrodzoną łamliwość kości. Jak tylko mogą, pomagają je policjanci (ZDJĘCIA)

Nadkomisarz Magdalena Ziętek nieustannie zbiera nakrętki dla Wiktorii, dziewczynki chorej na wrodzoną łamliwość kości

Nadkom. Magdalena Ziętek z gorzowskiej policji nieustannie zbiera nakrętki dla Wiktorii, dziewczynki chorej na wrodzoną łamliwość kości. W urodziny 16-latki gorzowska policjantka wraz z rodziną i dyrekcją zorganizowali niespodziankę.

Już 16-lat kończy Wiktoria, gorzowianka, której pomagają policjanci z komendy miejskiej. W ten szczególny dzień zorganizowano dla niej wraz z rodziną i szkołą niespodziankę. Było wzruszenie i ogromne zaskoczenie. Nie pierwszy jednak raz policjanci odwiedzają dziewczynkę. W zbiórkę na rehabilitację zaangażowała się nadkomisarz Magdalena Ziętek.

Cała akcja dla Wiktorii zrodziła się w komendzie 2,5 roku temu i stała się dla policjantów codziennością. Skala przedsięwzięcia zaskakuje, bo zbieranie dla naszej gorzowianki wciąż zwiększa zasięg. Kartony z nakrętkami przesłali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Nakrętki otrzymaliśmy również z Warszawy oraz Kielc. Do akcji zbierania włączają się również gorzowskie szkoły i firmy. Wśród pomagających jest także mnóstwo anonimowych osób, które przynoszą do komendy nakrętki. Regularnie zapełnia się metalowe serce, które stoi przed wejściem. To wszystko świadczy o chęci pomagania innym osobom. Warto przekonywać członków swoich rodzin, że niewymagające wysiłku zbieranie może przynieść wiele dobrego.

Wszystkie nakrętki trafiają do recyklingu, a otrzymane pieniądze pozwalają pokryć chociaż częściowo koszty związane z rehabilitacją Wiktorii. Teraz kolejny transport trafi na jej leczenie. Oczywiście nie kończy to zbiórki. Pomóc może każdy, a za każdą nakrętkę, która zostanie wrzucona do serca przed komendą dziękujemy. Wiemy, jak istotnym są wsparciem w rehabilitacji Wiktorii.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta