Toyota Zielona Góra

Wjechał jaguarem pod szynobus. Żyje. Dostał za to mandat

Wjechał jaguarem pod szynobus.

O dużym szczęściu może mówić 42-latek kierujący jaguarem, który doprowadził do kolizji z szynobusem. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń, uszkodzony został tylko przód osobówki.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 grudnia, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pomiędzy Marszowem, a Kunicami Żarskimi. Mężczyzna wjechał pod szynobus. Ma szczęście, bo nic mu się nie stało. Został za ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Zbliżając się do przejazdu kolejowego zawsze zachowajmy ostrożność, zwolnijmy, nie ignorujmy czerwonego światła oraz znaku STOP -to kluczowa kwestia jeżeli chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Zderzenie z rozpędzonym składem kolejowym nie daje szansy na przeżycie, maszynista nie może natychmiast zatrzymać rozpędzonego pociągu. Bardzo często przypominamy kierowcom o bezpiecznych zachowaniach.

Wjechał jaguarem pod szynobus

W trosce o bezpieczeństwo kierujących policjanci z żarskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w lipcu tego roku przeprowadzili działania ,,Bezpieczny przejazd”.

Funkcjonariusze obserwowali, jak zachowują się kierujący pojazdami i reagowali na wszelkie nieprawidłowości. Informowali także kierowców o tym, jak ważne jest zatrzymanie się i upewnienie, że można przejechać przez przejazd.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl