Samochody.pl - poscigi.pl

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ranne 52 osoby, w tym 10 ciężko

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech.

W Niemczech na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem doszło do wypadku drogowego z udziałem polskiego autokaru. Na miejscu wypadku natychmiast pojawili się polscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej celem wsparcia w działaniach ratunkowych.

Do wypadku doszło we wtorek, 9 maja, w Niemczech kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy. W wypadku na autostradzie A12 pomiędzy Świeckiem a Berlinem brał udział polski autokar oraz dwie ciężarówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Autobusem jechała grupa polskiej młodzieży i dorosłych. Ranne zostały 52 osoby, w tym 10 ciężko.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

W woj. lubuskim uruchomiono centrum operacyjne policji celem koordynowania i wymiany informacji ze stroną niemiecką. 

Na miejscu wypadku polskiego autokaru pojawili się polscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku celem wsparcia w działaniach ratunkowych funkcjonariuszy służb niemieckich.

Czytaj też – Zielonogórzanin stracił nogę na wojnie w Ukrainie. Potrzebuje pomocy

Funkcjonariusze pomagali niemieckim kolegom zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz udzielali wsparcia poszkodowanym Polakom. 

W związku z wypadkiem polskiego autokaru w Niemczech w  policyjnym centrum operacyjnym uruchomiono specjalną infolinię dla rodzin podróżujących autokarem: 47 7911124. Uruchomiono także infolinię niemiecką pod numerem: +49 336 156 81612.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl