HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!

Wysokie mandaty za prędkość działają, ale i tak dziennie wpada 16 kierowców

Jak informuje gorzowska policja, widać, że nowy taryfikator i wyższe mandaty mogą mieć wpływ na prędkość, z jaką poruszają się kierujący. Na radar wpadło mniej kierowców niż w tym samym okresie minionego roku.

W pierwszym kwartale obecnego roku, w porównaniu do tego samego okresu w roku 2021, mniej jest przypadków przekroczenia prędkości. To 1760 w 2021 rok, i 1460 w 2022 r. – Nie oznacza to jednak, że policjantom brakuje pracy. Codziennie, tylko za przekroczenie prędkości, zatrzymywanych jest średnio 16 kierowców – wylicza podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To duża grupa osób, która lekceważy przepisy. Dlatego mundurowi z jeszcze większą determinacją realizują zadania, by poprawiać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci regularnie kontrolują prędkość kierowców na różnych ulicach Gorzowa i w jego okolicach.

To także miejsca wskazywane przez samych mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sugestie społeczeństwa są dla policjantów bardzo ważne. Po ilości zgłoszeń widać, że wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak niebezpieczna jest zbyt szybka jazda.

Pojedyncze przypadki kierowców, zatrzymywanych zwłaszcza przez grupę SPEED potwierdzają, że patrole ruchu drogowego na ulicach Gorzowa i w jego okolicach są niezbędne. – Działania, podczas których policjanci skupiają się na prędkości, są często realizowane, bo od lat zbyt szybka jazda jest powodem wielu drogowych tragedii – mówi podkom. Jaroszewicz.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!