Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wzruszające i smutne. Uciekali z Ukrainy z dzieckiem podłączony do aparatury podtrzymującej życie

Policjanci z tomaszowskiej drogówki pomogli w poniedziałek, 28 lutego, ukraińskiej rodzinie, która uciekała ze swojego kraju z dzieckiem podłączonym do aparatury podtrzymującej jego życie. 10-latek wymagał natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Dzięki policyjnej eskorcie chłopiec trafił do szpitala w Kielcach.

Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie z punktu recepcyjnego w Lubyczy Królewskiej z prośbą o udzielenie pilnej pomocy ukraińskiej rodzinie, która próbuje przekroczyć granicę z dzieckiem podłączonym do aparatury podtrzymującej jego funkcje życiowe. 10-latek wymagał szybkiego transportu do szpitala na terenie Polski.

Jak się okazało, rodzina początkowo na własną rękę próbowała przekroczyć granice. Z uwagi na to, że kolejka pojazdów po ukraińskiej stronie sięgała kilkunastu kilometrów, służba dyżurna nawiązała kontakt z ukraińskimi służbami.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Opisali sytuację, po czym w krótkim czasie ukraińskie pogotowie ratunkowe eskortowało samochód z rodziną bezpośrednio do odprawy granicznej.

Po polskiej stronie granicy na ukraińską rodzinę czekali już policjanci z tomaszowskiej drogówki, którzy podjęli pilotaż samochodu do granicy województw lubelskiego i świętokrzyskiego. Dalszy pilotaż przejęli policjanci świętokrzyscy. W szpitalu w Kielcach na 10-latka czekała już pomoc medyczna.

Fotowoltaika - poscigi.pl