Kierowca mercedesa dostał gigantyczny mandat 5250 zł. Za co?

Mandat w wysokości aż 5250 zł i 18 punktów karnych to efekt kontroli 20-laka w mercedesie przeprowadzonej przez policjantów z poznańskiej drogówki. Jechał wypożyczonym mercedesem popełnił aż sześć wykroczeń jednocześnie.

W sobotę, 26 lutego, wieczorem policjanci z poznańskiej po sygnałach od mieszkańców pojechali na ul. Cmentarną. Ludzie informowali, że miały odbywać się tam wyścigi uliczne.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci wylegitymowali osoby, które miały niesprawne technicznie auta lub stylem i sposobem swojej jazdy, łamały przepisy ruchu drogowego.

Jednym z kierujących był 20-latek jadący mercedesem, który popełnił jednocześnie aż sześć wykroczeń: kierował bez prawa jazdy, wyprzedził pojazd na przejściu dla pieszych, zwiększył prędkość swojego auta będąc wyprzedzanym przez innego kierującego,

zatrzymał pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i przewoził pasażera bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (pasażer również otrzymał mandat). Szyby w mercedesie były przyciemnione w taki sposób, że współczynnik przepustowości światła był niezgodny z obowiązującymi normami.

Kierowca dostał mandat w wysokości 5250 zł. Dodatkowo dowód rejestracyjny samochodu został zatrzymany, a kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy.

Toyota Zielona Góra