Zabójstwo na strzelnicy. Dożywocie dla mordercy instruktorki

W czwartek, 18 czerwca, przed gorzowskim Sądem Okręgowym zapadł wyrok w sprawie zabójstwa instruktorki na strzelnicy w Nietoperku i usiłowania zabójstwa jej męża. 24-letni Maksymilian S. został skazany na dożywotnie więzienie.

Do tragedii doszło, 14 czerwca, ubiegłego roku. Na strzelnicę w Nietoperku koło Międzyrzecza (woj. lubuskie) przyszedł Maksymilian S. Zaopiekowała się nim doświadczona instruktorka Katarzyna Ch. Maksymilian dostał pistolet. Wtedy zaczął strzelać do Katarzyny Ch. Oddał do kobiety najpierw dwa strzały. Kobieta walczyła z uzbrojonym mężczyzną. Była ciężko ranna, ale nie poddawała się. Chciała odebrać mu broń. W końcu upadła. Wtedy morderca podszedł i strzelił Katarzynie w głowę. Po zastrzeleniu Katarzyny, zabójca ruszył w kierunku jej męża. Mierzył w głowę. Chciał zabić Andrzeja Ch. Broń jednak nie wypaliła, bo doszło do zacięcia. Broń najprawdopodobniej zablokowała się ponieważ instruktorka pierwsza podjęła nierówną walkę z mordercą. Andrzej Ch. obezwładnił mordercę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Sprawca, wielbiciel strzelanek wideo, na strzelnicy chciał zdobyć broń. Potem miał zamiar pójść do najbliższej miejscowości i tam dalej zabijać ludzi. Proces przed gorzowski Sądem Okręgowym ruszył w poniedziałek, 15 czerwca. Maksymilian S. nie przyznał się do zabójstwa. Wyjaśniał, że strzelił w wyniku błędu  przez przypadek. Mówił, że nie chciał zastrzelić Andrzeja Ch.

Prokurator zażądał kary dożywotniego więzienia za zabójstwo Katarzyny Ch. – Dodatkowo prokurator wniósł o zaostrzenie kary ograniczeniem ubiegania się o przedterminowe wyjście z więzienia po odbyciu 40 lat zasądzonej kary – mówi prokurator Łukasz Gospodarek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie. Za usiłowanie zabójstwa Andrzeja Ch. prokurator chciał 25 lat więzienia. Obrona chciała zmiany kwalifikacji czynu na usiłowanie zabójstwa, a uniewinnienia w przypadku usiłowanie zabójstwa Andrzeja Ch.

Wyrok zapadł bardzo szybko w czwartek, 18 czerwca. Maksymilian S. został skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo instruktorki. Sąd nie zaostrzył jednak dodatkowo kary ubieganie się o przedterminowe wyjście z więzienia dopiero po odbyciu 40 lat kary. Za usiłowanie zabójstwa Andrzeja Ch. morderca został skazany na 15 lat więzienia. – Wyrok w zakresie wymiaru kary został osiągnięty. Sprawca został skazany na dożywotnie więzienie – mówi prokurator Gospodarek. Prokuratura czeka na pisemne uzasadnienie wyroku. – Po dogłębnej analizie zostanie podjęta decyzja w sprawie ewentualnej apelacji – mówi prokurator Gospodarek.