Zamiast być na kwarantannie… wyszli z domów sprzątać samochody

fot. Lubuska policja

Dwóch nieodpowiedzialnych mieszkańców Gorzowa zamiast przebywać w domu na kwarantannie, wyszli sprzątać swoje samochody. Zrobili to po wizycie kontrolnej dzielnicowego.

W środę, 25 marca, gorzowscy policjanci dostali informację o tym, że dwóch mężczyzn poddanych kwarantannie nie stosuje się do niej. Wcześniej zostali sprawdzeni przez dzielnicowego. Zaraz po jego wizycie mężczyźni wyszli na podwórko i zaczęli sprzątać swoje samochody. Policjanci szybko dotarli na miejsce. – Poinformowali mężczyzn, że obowiązek pozostania w kwarantannie nie pozwala na jakiekolwiek wyjście z domu, zwłaszcza z tak błahego powodu, jak odkurzanie i kosmetyka auta – mówi podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Mężczyźni tłumaczyli się niewiedzą. Byli przekonani, że podczas kwarantanny mogą swobodnie wyjść na podwórko. Na polecenie policjantów natychmiast wrócili do domu. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało konsekwencje prawne. Policja skieruje wobec nich wnioski o ukaranie do sądu. Grozi im kara do nawet 30 tys. zł.

Lubuscy policjanci przypominają i apelują o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń wszystkich służb oraz instytucji walczących z pandemią. – Bądźmy odpowiedzialni i rozsądni. Tylko wspólnymi siłami, społecznym obowiązkiem dbania o współobywateli przyczynimy się do ograniczenia rozprzestrzeniania koronawirusa – mówi podkom. Kimet.

W województwie lubuskim na obowiązkowej kwarantannie przebywa 2920 osób. Policjanci odnotowali 189 przypadków łamania obowiązku pozostania na kwarantannie – dane na 26 marca br.