Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Złodziej recydywista szarpał się z policjantką. Załamał jej palec, ale powaliła go i obezwładniła

Marta podeszła do mężczyzny. Po przedstawieniu się kazała mu wyciągnąć towar.

Dzielnicowa mł. asp. Marta Bronicka po służbie, zatrzymała sklepowego złodzieja. Chcąc uciec z łupem szarpał się z policjantka łamiąc jej palec. Policjantka obezwładniła agresywnego złodzieja. 35-latek odpowie za kradzież rozbójniczą, kradzież roweru i liczne kradzieże sklepowe. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 8 stycznia, na parkingu sklepowym w Gubinie. Mł. asp. Marta Bronicka, dzielnicowa komisariatu policji w Gubinie była po służbie. Wybrała się na zakupy. Gdy szła odstawić wózek sklepowy, zauważyła jak z budynku wybiega znany jej mężczyzna. Pod kurtką chował jakieś rzeczy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szarpanina ze złodziejem

Marta podeszła do mężczyzny. Po przedstawieniu się kazała mu wyciągnąć towar. Ten, wiedząc z kim ma do czynienia, usiłował uciec i odepchnął policjantkę. Marta natychmiast zareagowała, zatrzymując go. – Mężczyzna chcąc utrzymać w posiadaniu skradzione kawy wartości 230 złotych, próbował wyswobodzić się, odpychać ją, szarpać i chwytać za ręce – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Dzielnicowa nie odpuściła i obezwładniła mężczyznę powalając go na ziemię. Po przybyciu pełniących służbę policjantów, został doprowadzony do komisariatu na dalsze czynności. Marta otrzymała pomoc medyczną, której udzieliła jej wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego. Jak się okazało doznała złamania palca.

Gubin. Zatrzymany złodziej znany policji

35-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jest on bardzo dobrze znany gubińskim policjantom. W ostatnim czasie była to jego kolejna kradzież. Dwa dni wcześniej został zatrzymany przez gubińskich policjantów jak  prowadził, chwilę wcześniej skradziony rower wartości 5 tysięcy złotych.

Od października ubiegłego roku wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych w Gubinie. Nakradł na ponad 10 tysięcy złotych.

Doprowadzony w środę, 10 stycznia, do prokuratury usłyszał dziewięć zarzutów. Stanie przed sądem za kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała, kradzież roweru oraz liczne kradzieże sklepowe. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Prokuratur wniósł do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 35-latka. Sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Teraz złodziejowi grozi kara do 15 lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl