Złodziejka uderzyła policjanta pogrzebaczem

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy podczas jednej nocy ukradli 14 kratek kanalizacyjnych. Kobieta odpowie również za czynną napaść na policjanta.

Do zdarzenia doszło nocą z 7 na 8 stycznia na jednej z międzyrzeckich ulic. Dyżurny komendy policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży kratek kanalizacyjnych. Policjanci na miejscu  ustalili, że na terenie miasta zginęło 14 kratek odprowadzających deszczówkę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jeszcze tego samego dnia ustalenia operacyjne doprowadziły policjantów do małżeństwa z Zielonej Góry. Podczas zatrzymywania mężczyzny jeden z policjantów został zaatakowany i uderzony pogrzebaczem przez jego żonę. Małżeństwo zostało zatrzymane.

Policjanci podczas przeszukania jednego z punktów skupu złomu zabezpieczyli wszystkie skradzione wcześniej na terenie Międzyrzecza pokrywy studzienek, które zostały zwrócone właścicielom. Policjanci ustalili, że w kradzieży pomagał im 19-letni  Paweł W. z powiatu krośnieńskiego, który 10 stycznia został zatrzymany.

Wszyscy zatrzymani przyznali się do kradzieży. Grozi im kara do pięciu lat więzienia. 41-letnia kobieta odpowie również za czynną napaść na policjanta, za co grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra