Znowu jakiś śmieciarz w okropny sposób dał o sobie znać w lesie pod Zieloną Górą (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Śmieciarz w okropny sposób dał o sobie znać w lesie pod Zieloną Górą.

O smutnym zdarzeniu informuje nasz czytelnik. Na spacerze natknął się na wysypane śmieci, w których były między innymi zużyte opony. Szkoda, że tak bezmyślnie niektórzy z nas traktują przyrodę.

Nasz czytelnik w niedzielę, 10 kwietnia, wybrał się na spacer w okolicach Zielonej Góry. – Przed Radomią natknąłem się na smutne znalezisko – pisze czytelnik.  

W rejonie szlaku leśnego nr 8, około 100 m od głównej drogi ktoś w lesie wyrzucił śmieci. To plastiki oraz zużyte opony. – Może znalazłby się właściciel zguby i posprzątał po sobie – pisze czytelnik;

Niestety zaśmiecanie lasów to poważny problem. Część osób traktuje las jak wysypisko, w którym za darmo wyrzucają swoje śmieci. Potem ich sprzątanie spada na leśników lub robią to społecznie świadomi mieszkańcy.

Jedyną bronią na śmieciarzy w lasach są fotopułapki oraz patrole straży leśnej. Patroli jest jednak bardzo mało, a w wielu rejonach lasów nie było ich nigdy.  

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl