„Zrobili” kobietę starą metodą na rulon, i to jak sprawnie. Straciła wszystkie pieniądze

Mieszkanka województwa opolskiego straciła zarobione za granicą pieniądze, kiedy pokazała zawartość portfela nieznajomym mężczyznom

Mieszkanka województwa opolskiego straciła zarobione za granicą pieniądze, kiedy pokazała zawartość portfela nieznajomym mężczyznom. Oszuści sprawnie wykorzystali starą metodę „na rulon” i podmienili banknoty euro na bezwartościowe ruble.

Mieszkanek województwa opolskiego wracała z Niemiec. W portfelu miała kilkaset euro. Kobieta przekroczyła granicę podróżując autokarem. Kierowca zatrzymał się na krótką przerwę przy jednej z przygranicznych stacji paliw w powiecie żarskim.

Wysiadła z autobusu i przed wejściem na stację spotkała mężczyznę, który zagadnął do niej, żeby zobaczyła, co leży koło śmietnika. Były to pieniądze zwinięte w rulon. Mężczyzna podniósł je i powiedział aby odeszli na bok i podzielili się nimi. Kobieta nie chciała się na to zgodzić.

W pewnym momencie pojawił się inny mężczyzna, który oświadczył, że wszystko słyszał, a te pieniądze należą do niego. Oskarżył kobietę, że je ukradła i nakazał, aby opróżniła kieszenie oraz pokazała portfel.

Kobieta wyciągnęła portfel i pokazała jego zawartość. Wówczas mężczyzna, który znalazł rulon, złapał portfel i zaczął go zamykać, mówiąc kobiecie żeby go schowała. Sam wyciągnął z kieszeni znalezione pieniądze, podał je mężczyźnie mówiąc, że należy się znaleźne.

Ten chwycił je i zaczął uciekać. Ruszył za nim mężczyzna, który rzekomo znalazł pieniądze. Kobieta poszła do kantoru, żeby dokonać wymiany swej gotówki i wtedy okazało się, że zamiast euro ma bezwartościowe ruble.

Mechanizm oszustwa na rulon jest prosty. Ma odciągnąć osobę w ustronne miejsce, zachęcić łatwym zyskiem, a następnie działać z zaskoczenia. Takie przypadki się powtarzają. – Poszkodowanymi są  pasażerowie powracający z Niemiec. Posiadają zazwyczaj przy sobie znaczną ilość gotówki – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.