Toyota Zielona Góra

Zuchwały napad na pocztę. Sprawca ukradł ponad 11 tys. zł (FILM)

Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

We wtorek, 18 października, policjanci dostali zgłoszenie o napadzie na pocztę przy ulicy Jagiełły w Lublinie. Bandyta po przeskoczeniu blatu biurka, uderzył jedną kasjerkę, drugą odepchnął i kopnął. Następnie ukradł ponad 11 tys. zł.

Pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali dzielnicowi z VI komisariatu Policji w Lublinie. W pobliżu poczty na przystanku zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy. Ten na ich widok wbiegł do znajdującego się w pobliżu lokalu i tam próbował się ukryć. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okazał się nim 39-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna w chwili zatrzymania był agresywny i groził policjantom śmiercią. Mundurowi ujawnili przy nim i zabezpieczyli całość skradzionej z poczty gotówki.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna wcześniej uszkodził kopnięciem błotnik zaparkowanej dacii duster. Natomiast wobec mieszkańca Lublina kierował groźby śmierci, które wzbudziły w nim realną obawę ich spełnienia.

39-latek jest dobrze znany policjantom. W przeszłości był już notowany m.in. za rozbój i uszkodzenie mienia. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty: rozboju, kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjantów oraz uszkodzenia mienia. Za rozbój będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W związku z tym grozi mu kara nawet do 18 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.