15-latek roztrzaskał się na motocyklu pod Krosnem Odrzańskim

Wypadek. 15-latek nie opanował motocykla i uderzył w betonowe słupki. Z obrażeniami został zabrany do szpitala w Zielonej Górze.

Młodym, 15-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego na zakręcie nie opanował pojazdu i uderzył w betonowe słupki. Z obrażeniami został zabrany do szpitala w Zielonej Górze. Nie miał uprawnień do prowadzenia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim Wydział Rodzinny i Nieletnich – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Czytaj też – Śmiertelny wypadek na oczach dzieci. Samochód z rodzicami wjechał do rzeki pod Krosnem Odrzańskim

Jazda motocyklem bez uprawnień to jeden z najbardziej nierozsądnych pomysłów jakie mogą wpaść do głowy. – Oprócz wiedzy teoretycznej wyniesionej z kursu, istotna jest również praktyka, a jej brak powoduje, że w przypadku zdarzenia drogowego taki kierowca jest na straconej pozycji – zaznacza kom. Kulka.

Nierówności na jezdni, do tego piasek, chwila nieuwagi, gwałtowny manewr i wywrócenie motocykla gotowe. Lekki ruch manetką powoduje, że pojazd gwałtownie przyspiesza. Zatrważające jest to, że za kierownicę wsiadają osoby małoletnie, nie posiadające uprawnień do kierowania, nie zdające sobie do końca sprawy z konsekwencji takiego zachowania.