16-latek w bmw uciekał policji. Po zatrzymaniu kłamał mówiąc, że nie prowadził

fot. Lubuska policja

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który jechał bmw. Uciekał przed radiowozem. Nie udało mu się. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.   

We wtorek, 2 października, policjanci z patrolówki około godz. 22.00 zauważyli bmw, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze ruszyli za nim. W pewnym momencie kierujący bmw skręcił w boczną ulicę. Tam porzucił auto na parkingu, a następnie zaczął uciekać w kierunku kanału Odry.

Polecane  Poważny wypadek motocyklisty i forda. Ciężko ranny w głowę motocyklista trafił do szpitala (ZDJĘCIA CZYTELNIKA)

Policjant ruszył w pościg i szybko dogonił uciekiniera z bmw. – Kierującym okazał się 16-latek, który zaprzeczał jakoby to on kierował samochodem – mówi asp. sztab. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji. 16-latek po wykonaniu z nim czynności został odwieziony do domu i przekazany matce. Sprawa 16-latka skierowana zostanie do sądu rodzinnego i nieletnich.

To nie jedyna osoba, która odpowie za jazdę bez uprawnień. Zatrzymany został również kierujący mitsubishi i audi. Obaj kierujący nie mieli praw jazdy. Audi na lawecie trafiło na policyjny parking.

Polecane  Potworny wypadek na S3. Mężczyzna spłonął w samochodzie (ZDJĘCIA)