20-latek zatrzymany przez zielonogórską drogówkę nabił 30 punktów karnych w… 30 sekund (FILM)

20-latek zatrzymany przez zielonogórską drogówkę nabił 30 punktów w… 30 sekund

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali w Płotach 20-latka, który pędził z szybkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Oprócz tego popełnił trzy inne poważne wykroczenia. W sumie dostał 30 punktów karnych i stracił prawo jazdy.

We wtorek, 15 grudnia, o godzinie 7.40 w Płotach pod Zieloną Górą policjanci zielonogórskiej drogówki zauważyli pędzącą z dużą prędkością alfę romeo. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z szybkością 121 km/h. Ale to nie jedyne wykroczenie wyjątkowo kierowcy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierujący alfą romeo dwa razy wyprzedził pojazdy na przejściu dla pieszych oraz wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Kiedy policjanci zatrzymali alfę rome okazało się, że kieruje nim 20-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. – Wprawdzie kierowca zreflektował się po niewczasie, że jego jazda była bardzo niebezpieczna, niestety skrucha w tej sytuacji to za mało – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

20-latek dostał 30 punktów karnych, po 10 za każde z wykroczeń. Oprócz tego policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 20-latek będzie musiał ponownie zdać egzamin ponieważ przekroczył dozwoloną liczbę punktów karnych. Limit wynosi 24 punkty karne.

Reklama pościgi