Toyota Zielona Góra

24-latek posiadał ponad 3 kilogramy narkotyków. Został zatrzymany

Policjanci z krośnieńskiej komendy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Do sprawy zatrzymano 24-latka, który przyznał, iż zabezpieczone krzewy konopi inne niż włókniste oraz susz roślinny są jego własnością.

Do zdarzenia doszło w październiku ubiegłego roku. Kryminalni krośnieńskiej komendy, mając wiedzę, iż na terenie jednej z posesji w gminie Bobrowice może znajdować się uprawa krzewów konopi, niezwłocznie postanowili to sprawdzić. Po dotarciu na miejsce ujawnili na poddaszu budynku gospodarczego oraz podwórzu, ścięte rośliny konopi. Po zabezpieczeniu ich, udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, którego podejrzewali o uprawę, gdzie zabezpieczyli słoiki z suszem roślinnym.

24-latek został zatrzymany. Mężczyzna podczas przesłuchania usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, do których przyznał się. Rośliny oraz susz poddane zostały oględzinom, a także badaniu testerem narkotykowym, które wykazało że jest to marihuana. 24-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W czwartek, 21 października, decyzją sędziego, który przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Krośnie Odrzańskim, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Zabezpieczone łącznie ponad 3 kilogramy suszu poddane zostały badaniom laboratoryjnym, po których biegły potwierdził podejrzenia policjantów, iż jest to marihuana. Zebrany przez policjantów, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu materiałów sprawy wraz z aktem oskarżenia przeciwko 24-latkowi, któremu zarzuca się uprawę krzewów konopi, które następnie ściął celem wytworzenia znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany, a także ich posiadania. Za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl