Toyota Zielona Góra

88-latka wyrzuciła przez balkon 40 tys. zł. Na dole czekali oszuści

W Nowej Soli od dwóch seniorek oszuści wyłudzili niemal 60 tys. zł metodą „na policjanta”. 88-latka oszukana przez fałszywego funkcjonariusza CBŚP wyrzuciła blisko 40 tys. zł przez balkon, a starsza kobieta w Dzień Babci oddała naciągaczom 20 tys. złotych.

W poniedziałek, 20 stycznia, dyżurny nowosolskiej Policji otrzymał informację o wyłudzeniu pieniędzy od 88-letniej nowosolanki. Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji. – Przestępca poinformował seniorkę, że chce ją ochronić przed oszustwem i nakazał jej spakować do reklamówki wszystkie pieniądze jakie posiada w domu – mówi mł. asp. Renata Dąbrowicz–Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. Kobieta zrobiła tak jak polecił jej rozmówca i zgodnie z jego wskazówkami spakowane oszczędności wyrzuciła przez balkon. W ten sposób 88-latka straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Do podobnego zdarzenia doszło następnego dnia. w Dzień Babci oszuści nie mieli żadnych skrupułów i w cyniczny i podły sposób okradli 89-letnią mieszkankę Nowej Soli. Przed godziną 14.00 na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna przedstawiając się jako policjant. Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że jej dom jest obserwowany przez policjantów, którzy chcą złapać na gorącym uczynku włamywaczy. Polecił jej spakować do reklamówki kosztowności oraz pieniądze jakie posiada i położyć je przed furtką. – Kobieta w obawie przed kradzieżą spakowała 20 tysięcy złotych i postąpiła według instrukcji oszusta – mówi mł. asp. Dąbrowicz–Kozłowska. Po pewnym czasie zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Zostań kierowcą bolta