Makabryczne zabójstwo. Syn zabił ojca i spalił ciało? Został zatrzymany (ZDJĘCIA)

Do tragedii doszło w Witoszynie koło Wymiarek. W parku znaleziono nadpalone ciało zamordowanego mężczyzny. Do sprawy został zatrzymany 19-letni syn ofiary.

Na nadpalone ciało mężczyzny w parku w Witoszynie natknął się przypadkowy przechodzień. Na miejsce została wezwana policja. Dojechała grupa specjalistów z komendy wojewódzkiej policji w Gorzowie oraz biegli z zakresu medycyny sądowej i pożarnictwa. Pod kierunkiem prokuratora z Żagania do późnych godzin wieczornych prowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Ustalono została tożsamość 47-letniej ofiary. Na – podstawie przeprowadzonych oględzin zwłok wstępnie ustalono, że śmierć mężczyzny była wynikiem przestępczego działania innej osoby – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik  zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Funkcjonariusze wielu policyjnych pionów wspólnie z prokuratorem robili wszystko, aby jak najwięcej dowiedzieć się o okolicznościach śmierci mężczyzny. – Zaledwie kilka godzin po ujawnienia zwłok do ustalenia całkiem prawdopodobnych okoliczności tej tragedii – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Prowadzone czynności dały podstawy do szybkiego wytypowania oraz zatrzymania osoby mogącej mieć związek ze śmiercią mężczyzny.

Do sprawy we wtorek, 21 stycznia, późną nocą został zatrzymany syn ofiary, 19-latek. Jest podejrzany o zabójstwo. Sekcja zwłok wskaże dokładną przyczynę śmierci mężczyzny.

Toyota Zielona Góra