Agresywna kobieta ze szkłem w ręku rzuciła się na policjantów

Kobieta z rozbitym szkłem w rękach zaatakowała gorzowskich policjantów. Chwilę wcześniej funkcjonariusze musieli obezwładnić agresywnego mężczyznę, który z pięściami i psem rzucił się na nich.

Gorzowscy policjanci dostali zgłoszenie o awanturze między sąsiadami. Pojechali na miejsce Na ul. Krzywoustego rozmawiali z mieszkańcami. – Chcieli pomóc w rozwiązaniu sporu, ale spotkali się z brutalnym atakiem – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z biura prasowego lubuskiej policji. W jednym z mieszkań rozmawiali z uczestnikiem awantury. Początkowo mężczyzna był spokojny, jednak po chwili stał się agresywny. Zaczął grozić policjantom. Po chwili z innego pokoju wyszła pijana kobieta. Nie chciała podać swoich danych. Zarówno ona jak i mężczyzna nie reagowali na wezwania policjantów do zachowania spokoju.

Mężczyzna ruszył w stronę policjantów z pięściami. Chciał ich uderzyć, ale został skutecznie obezwładniony. Na policjantów rzucił się również pies, ale i z nim poradzili sobie. Po chwili patrol musiał zmagać się z agresywną kobietą, która szarpała funkcjonariusza. W pewnym momencie chwyciła sporych rozmiarów rozbite szkło i zaatakowała  policjantów grożąc im śmiercią. Agresywna kobieta została przez policjantów obezwładniona.

Polecane  Zginęły dwie osoby. Pijany sprawca wypadku aresztowany. Nie przyznaje się

Na miejsce przyjechało kilka policyjnych patroli, które zareagowały na sygnał od swoich kolegów. Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę. 55-latka wydmuchała 2,5 promila alkoholu, a 49-latek prawie 1,5 promila. Oboje trafili do gorzowskiej komendy. Teraz czekają ich przesłuchania i zarzuty za czynną napaść na interweniujących policjantów. – Nie ma zgody na takie zachowania wobec funkcjonariuszy – mówi podkom. Jaroszewicz.