Akcja drogówek z trzech miast. Wypisanych 50 mandatów

„Zero tolerancji” to działania jakie policjanci krośnieńskiej drogówki przeprowadzili na drogach powiatu. W akcji wsparli ich policjanci drogówkę z grupy SPEED z Zielonej Góry i Gorzowa. Aż 50 kierujących została ukaranych mandatami.

Działania „Zero tolerancji”  odbyły się w poniedziałek, 10 lutego. Policjanci w szczególności zwracali uwagę na kierowców jadących z nadmierną prędkością, niezatrzymujących się przed znakiem STOP czy też lekceważących światło czerwone na sygnalizacji świetlnej. Mundurowi z Krosna Odrzańskiego wspierani przez policjantów grupy SPEED z Zielonej Góry i Gorzowa patrolowali drogi krajowe przebiegające przez powiat, a także miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów. Do działań wykorzystano nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

Polecane  Wypadek na rondzie PCK w Zielonej Górze. Sprawca uciekł (ZDJĘCIA)

Efektem pracy policjantów jest ujawnienie 50 przypadków łamania prawa drogowego. W tym 21 przypadków dotyczyło przekroczenia prędkości, 9 niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej, a 4 niezatrzymania pojazdu w związku ze znakiem „STOP”. Ponadto w trakcie działań policjanci zatrzymali cztery dowody rejestracyjne oraz ujawnili dwóch kierowców, którzy kierowali bez uprawnień. – Łamiąc przepisy musisz liczyć się z konsekwencjami nie tylko prawnymi. Pamiętaj, że za każdym zdarzeniem, kryje się ludzka tragedia. Nie pozwól żebyś był jej sprawcą – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Langner odszkodowania
Reklamy