Akcja policji w Zielonej Górze. Kierowca stracił prawo jazdy i dostał surowy mandat (FILM, ZDJĘCIA)

W piątek, 16 lutego, od rana w Zielonej Górze trwa policyjna akcja „Prędkość”. Drogówka kontroluje prędkość na różnych drogach w mieście i na terenie powiatu. Sypią się mandaty. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy.

– Od samego rana policjanci kładą szczególny nacisk na kontrole prędkości kierujących – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Policjanci z laserowymi radarami  pojawią się na różnych ulicach miasta oraz na terenie powiatu.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeotem staranował motocyklistę i uciekł. Sprawcę ścigał po mieście świadek (FILM, ZDJĘCIA)

Około godz.10.30 patrol stał na ul. Zjednoczenia. W pewnym momencie policjant zmierzył prędkość toyoty jadącej w kierunku wiaduktu. Okazało się, że kierowca jechał z prędkością 101 km/h. Został zatrzymany.

Zielonogórzanin za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dostał również mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy toyoty. Mężczyzna dostał zaświadczenie, na którym może jeździć dobę.

Polecane  Wypadek w Zielonej Górze. Peugeot uderzył w bmw. Jedna osoba w karetce (ZDJĘCIA)

Akcja „Prędkość” potrwa do późnej nocy.