Toyota Zielona Góra

Bandzior, który wysadził bankomat wpadł w ręce zielonogórskiej drogówki

Bandzior, który wysadził bankomat wpadł w ręce zielonogórskiej drogówki

Policjanci zielonogórskiej drogówki z grypy Speed zatrzymali 31-letniego kierującego nissanem, który jechał przez miejscowość z prędkością 114 km/h. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wysadzenie bankomatu w Niemczech.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzezie koło Sulechowa. Zielonogórscy policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierującego nissanem. Przez miejscowość jechał z prędkością 114 km/h. Mógł najwyżej 50 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Szybko okazało się jednak, że nie będzie to typowa kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem oraz punktami karnymi. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, policjanci dostali informację, że będą musieli zatrzymać kierującego.

Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwa popełnione na terenie tego kraju.

Jak się okazało, 31-latek był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wysadzić bankomat w jednym z niemieckich miast. Według niemieckiego kodeksu karnego, mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.