Bardzo niecodzienna akcja strażaków. Rozcinali obrączkę na palcu kobiety

Bardzo niecodzienna akcja strażaków. Rozcinali obrączkę na palcu kobiety

Strażacy OSP Rzepin ruszyli do bardzo nietypowej interwencji. Rozcinali obrączkę z palca kobiety będącej w ósmym miesiącu ciąży. Nie mogła jej sama ściągnąć, a palec już siniał.  

Kilka dni temu za pośrednictwem łańcucha do OSP Rzepin dotarła prośba o pilną pomoc z sąsiedniego powiatu. Kobieta w ósmym miesiącu ciąży nie była w stanie zdjąć z palca niedawno założonej obrączki ślubnej. Palec szybko puchł i siniał.

Na poszkodowaną czekało prawdopodobnie wielogodzinne oczekiwanie na szpitalny oddział ratunkowy w Sulęcinie z powodu pandemii koronawirusa.

OSP Rzepin niedawno zakupił z wewnętrznej zrzutki przyrząd do usuwania obrączek, który nawet „nie zdążył jeszcze trafić na samochód”. Druhowie natychmiast udali się do remizy i pomogli kobiecie. Sama „operacja” trwała niecałą minutę.

Narzędzie trafiło już na samochód i zapadła decyzja o zakupie drugiego. – Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc bliźniemu w potrzebie, bez względu na granice administracyjne i charakter zdarzenia – piszą strażacy OSP Rzepin.