Toyota Zielona Góra

Bardzo niecodzienna akcja strażaków. Rozcinali obrączkę na palcu kobiety

Bardzo niecodzienna akcja strażaków. Rozcinali obrączkę na palcu kobiety

Strażacy OSP Rzepin ruszyli do bardzo nietypowej interwencji. Rozcinali obrączkę z palca kobiety będącej w ósmym miesiącu ciąży. Nie mogła jej sama ściągnąć, a palec już siniał.  

Kilka dni temu za pośrednictwem łańcucha do OSP Rzepin dotarła prośba o pilną pomoc z sąsiedniego powiatu. Kobieta w ósmym miesiącu ciąży nie była w stanie zdjąć z palca niedawno założonej obrączki ślubnej. Palec szybko puchł i siniał.

Na poszkodowaną czekało prawdopodobnie wielogodzinne oczekiwanie na szpitalny oddział ratunkowy w Sulęcinie z powodu pandemii koronawirusa.

OSP Rzepin niedawno zakupił z wewnętrznej zrzutki przyrząd do usuwania obrączek, który nawet „nie zdążył jeszcze trafić na samochód”. Druhowie natychmiast udali się do remizy i pomogli kobiecie. Sama „operacja” trwała niecałą minutę.

Narzędzie trafiło już na samochód i zapadła decyzja o zakupie drugiego. – Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy pomóc bliźniemu w potrzebie, bez względu na granice administracyjne i charakter zdarzenia – piszą strażacy OSP Rzepin.