Bazary pełne nielegalnych podróbek. Wartość podrobionych oryginałów to 3,4 mln zł

W ciągu dwóch tygodni funkcjonariusze lubuskiej KAS zatrzymali ponad 2,5 tysiąca podrabianych ubrań. Szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników to 3,4 ml zł.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni sierpnia funkcjonariusze lubuskiej KAS przeprowadzili kontrole na bazarach w Gorzowie Wlkp. i w przygranicznych Słubicach. Na trzech stoiskach sprzedawane były ubrania oznaczone znakami towarowymi renomowanych światowych producentów odzieży. Były to m.in.: dresy, koszulki, kurtki, buty i czapki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Niestety jeden rzut oka wystarczył, żeby wzbudzić podejrzenie funkcjonariuszy, czy rzeczywiście odzież, znana z najbardziej ekskluzywnych sklepów na całym świecie, może być tak niestarannie wykonana.

Po sporządzeniu dokumentacji i przesłaniu jej do właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych okazało się, że wiele firm złożyło wnioski zawierające decyzję o zatrzymaniu towaru i dochodzeniu swoich praw przed sądem.

Przesłuchiwanym w tej sprawie właścicielom stoisk grozi nie tylko kara grzywny, ale także do 2 lat więzienia. Jeśli możliwe będzie przypisanie sprzedającym uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu kara może wzrosnąć do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra