Bezmyślnie zdewastowali park miejski. To dwóch 17-latków i 16-latek (ZDJĘCIA)

Wschowska policja nie będzie stosowała żadnych ulg wobec wandali

Wschowscy policjanci zatrzymali młodych mieszkańców powiatu lubińskiego, którzy przyjechali na majowe występy do Sławy.  Młodzi pijani mężczyźni zdewastowali park miejski, parasole na terenie ośrodka wypoczynkowego i uliczne gazony.

Całkowitą nieodpowiedzialnością i brakiem poszanowania dla cudzego mienia wykazali się trzej mieszkańcy Lubinia. Przyjechali na majówkę do Sławy.

Dwaj mężczyźni w wieku 17 lat i 16- latek w nocy z 30 kwietnia na 1 maja wybrali się na spacer po Sławie. – Ich wędrówkę i niszczycielskie działania zarejestrował system monitoringu miejskiego – mówi kom Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji.

Pijani młodzi mężczyźni złość wyładowali dewastując park miejski, ławki i parasole ośrodka wypoczynkowego. Zniszczyli również uliczne gazony.

Sławscy strażnicy miejscy i wschowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili trop, który doprowadził ich do ośrodka wypoczynkowego. Wandale kiedy zorientowali się, że szuka ich policja uciekli z ośrodka. Wczesnym rankiem wyjechali ze Sławy.

W niedzielę, 2 maja, dwaj 17-latkowie zostali zatrzymani przez wschowskich kryminalnych na terenie Lubina. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.  We wschowskiej komendzie słyszeli zarzuty uszkodzenia mienia do których przyznali się i złożyli wyjaśnienia.

W sprawie nieletniego 16 – latka sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym. – Wschowska policja nie będzie stosowała żadnych ulg wobec wandali – mówi kom. Piwowarska.