Bił i kopał psa. Na szczęście zareagowali ludzie (FILM)

Uderzał rękoma w głowę i kopał swojego psa po całym ciele. Pijanego 48-latka zauważyli przechodnie i powiadomili policję. Pies został zabezpieczony przez firmę, która ma podpisaną umowę z Gminą Świebodzin a pijanego i agresywnego mężczyznę zatrzymali policjanci. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W niedzielę, 21 kwietnia, przed godziną 17:00 jedną z ulic w Świebodzinie podróżowała para. Zauważyli mężczyznę, który ciągając psa na smyczy, praktycznie wtaczał się na jezdnię. Mężczyzna kopał zwierzę po całym ciele oraz rękoma uderzać je po głowie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Para zatrzymał się na pobliskim parkingu i powiadomiła policję. – Na miejsce został skierowany patrol dzielnicowych. W tym czasie para cały czas szła za mężczyzną i obserwowała sytuację – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Mężczyzna cały czas bił zwierzę. Skierowany na miejsce patrol zastał pijanego mężczyznę, który zachowywał się agresywnie. Po chwili wydmuchał 2,5 promila alkoholu.

Świebodzin. Znęcał się nad psem

– Na miejsce wezwano miejskie służby w celu zabezpieczenia zwierzęcia oraz podjęto decyzję o zatrzymaniu agresora – mówi asp. Ruciński. W trakcie interwencji, kiedy pies był zabierany, co naturalne zwierzę wykazywało opór, ponieważ mimo wszystko nie chciało zostawić właściciela.

Zatrzymany mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi mu kara do 3 lat więzienia.