Błyskawiczna akcja świebodziński policjantów. Udało się w ostatniej chwili

Mężczyzna stał za barierkami na wiadukcie nad drogą S3. Świebodzińscy  policjanci st. post. Adam Kamyszka i post, Andrzej Golc prawdopodobnie zapobiegli tragedii. Przedostali mężczyznę na bezpieczną stronę i przekazali pod profesjonalną opiekę medyczną.

Dwóch świebodzińskich policjantów w sobotni wieczór, 18 maja, zostali wysłani na interwencje do jednej miejscowości w Gminie Świebodzin. – Zgłoszenie dotyczyło oddalenia się mężczyzny, który był w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego i jego życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci zaczęli typować możliwe miejsca, do których 30-latek mógł się pójść i je sprawdzać. Jedno z nich okazało się trafione. Mężczyzna został zauważony na jednym z wiaduktów nad trasą S3. Niestety znajdował się już po drugiej stronie barierek.

Akcja świebodziński policjantów

Policjanci zaczęli z mężczyzną rozmawiać. – Spokojna i wyważona rozmowa pozwoliła im się stopniowo zbliżać do niego – mówi asp. Ruciński. Kiedy byli dostatecznie blisko, błyskawicznie skoczyli, chwycili mężczyznę i przełożyli go na bezpieczną stronę.

Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. – Dzięki ich zaangażowaniu, zachowaniu zimnej krwi i odpowiednim działaniom udało się ocalić kolejne życie – mówi asp. Ruciński.

Osoba pozostające w kryzysie emocjonalnym może szukać pomocy poprzez kontakt telefoniczny na infoliniach na przykład w Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22 lub w Kryzysowym telefonie zaufania Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pod numerem telefonu 116 123. Przypominamy, że w przypadku sytuacji wymagającej niezwłocznej pomocy ponieważ zagrożone jest życie i zdrowie drugiego człowieka należy zadzwonić pod numer 112. W takich sytuacjach liczy się czas.