Burza z wichurą nad Świebodzinem. Połamane drzewa, zalane drogi (FILM, ZDJĘCIA)

Jak informują nas czytelnicy wichura z burzą przeszła się nad Świebodzinem. Wiatr łamał drzewa. Ulewa zalała wiele dróg w mieście.

Nawałnica w środę, 10 lipca, przetoczyła się nad Świebodzinem. – Wiatr łamał drzewa – piszą czytelnicy. Ulewa zalała część dróg. Pod wodą jest spora część ulic w mieście. Zalana jest między innym Łużycka. – Świebodzin pływa – piszą czytelnicy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Bardzo trudne warunki atmosferyczne. Może być niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i pieszych – ostrzega asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

W środę, 10 lipca. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla woj. lubuskiego ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami. Mowa jest również o możliwej trąbie powietrznej. Ostrzeżenie trzeciego stopnia wydane dla woj. lubuskiego oraz Zielonej Góry obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 22:00 w środę.

Burza nad Zielona Górą może pojawić się wieczorem. Prognozowane są ulewne opady deszczu. Może spaść nawet do 80 mm deszczu. Burzom mają towarzyszyć wichury z wiatrem wiejącym z prędkością do nawet 120 km/h. Miejscami spadnie grad.

Duży grad spadł w Zasiekach.

Godz. 15.24 Gradobicie w rejonie Wolsztyna