Toyota Zielona Góra

Cały czas poważne problemy na zielonogórskich drogach. Są korki. Głównie nie radzą sobie ciężarówki (FILM, ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW)

Z powodu oblodzenia dróg kierowcy ciężarówkę nie mogą wjechać nawet pod niewielkie wzniesienia w mieście.

W poniedziałek, 8 lutego, od samego rana pada śnieg. Najpoważniejsze problemy w mieście mają kierowcy samochodów ciężarowych. Na drogach są korki.

Z powodu oblodzenia dróg kierowcy ciężarówkę nie mogą wjechać nawet pod niewielkie wzniesienia w mieście.

Na Trasie Północnej zablokowany przez ciężarówki jest jeden pas ruchu przy rondzie Rady Europy. Poważne problemy są również na ul. Wrocławskiej. Tam policja blokowała nawet drogę.

Podobnie jest na ul. Wyszyńskiego.

Korek jest również na ul. Jędrzychowskiej koło kręgielni Magma. Tam też samochody nie mogą podjechać pod górkę.

Cały czas poważne kłopoty są również na tzw. górce świdnickiej. Tam też drogę blokują ciężarówki.

Drogowcy robią co mogą, ale wszędzie jest taki sam problem. Miasto jest podzielone na cztery strefy, każdą odśnieżna inna firma. Wszędzie drogi są białe. – Piaskarki wyjechały na miejskie ulice już około godz. 5.00 nad ranem. Niestety cały czas pasa śnieg i jest silny mróz. W takich warunkach niewiele jesteśmy w stanie zrobić. To, co posypiemy szybko zamarza, a to co odśnieżymy zostaje szybko zasypane – mówi Krzysztof Sikora prezes zakładu gospodarki komunalnej w Zielonej Górze.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail [email protected] lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta