Toyota Zielona Góra

Chciała oszukać i zarobić na sprzedaży mieszkania ubezwłasnowolnionego, schorowanego mężczyzny

40-letnia mieszkanka Żar usłyszała zarzut usiłowania oszustwa przy zakupie mieszkania dla schorowanego mężczyzny. Zawyżyła cenę o 45 tys. zł i taką przekazała kuratorowi zarządzającemu majątkiem osoby. Wkrótce stanie przed sądem. Kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia.

Na przełomie kwietnia i maja 2021 br. 40-latka skontaktowała się z kuratorem zarządzającym majątkiem schorowanego mężczyzny. Kurator był ustanowiony do zarządu majątkiem ubezwłasnowolnionego schorowanego mężczyzny.

Chodziło cenę zakupu jego mieszkania. W celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd kuratora. Kobieta podała cenę zakupu mieszkania wartego 175 tys. zł specjalnie zawyżając ją o 45 tys. zł. Cena miała wiec wynieść 220 tys. zł.

To nie koniec. Nakłaniała również sprzedającą do pozornego podniesienia ceny właśnie o 45 tys. zł, żeby zabrać te pieniądze po sprzedaży mieszkania.

Oszustwo nie udało się jej jednak. Doszło do ujawnienie rzeczywistej ceny mieszkania kupującemu, czyli 175 tys. zł. 

Po zgromadzeniu materiału dowodowego 40-latka usłyszał zarzutu usiłowania oszustwa. Sprawą zajmie się teraz sąd, do którego trafił akt oskarżenia. Kobiecie grozić kara do 8 lat więzienia.