Chciała sprzedać wazon za 100 zł, a straciła ponad 5 tys. zł

Czasami brak ostrożności powoduje, że zamiast zysku tracimy pieniądze. Dość boleśnie przekonała się o tym mieszkanka powiatu krośnieńskiego, która chcąc sprzedać wazon za 100 zł, straciła z konta ponad 5 tys. zł.

Mieszkanka powiatu krośnieńskiego na jednym z portali wystawiła do sprzedaży wazon o wartości  100 zł. Na zainteresowanie towarem nie musiała długo czekać. Już po chwili dostała informację z prośbą o podanie imienia i nazwiska oraz adresu poczty elektronicznej, na który zostaną przesłane informacje niezbędne do wysłania przesyłki i pieniędzy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kobieta zgodnie z prośbą, podała swoje dane, a także dane z karty płatniczej. Kolejnym krokiem jaki wykonała, było wejście w link przesłany na adres email, wpisanie danych i otrzymanego kodu. Niestety już po chwili okazało się, że wykonane polecenia doprowadziły do utraty pieniędzy z konta. W ten sposób kobieta straciła ponad 5 tys. zł.

Sprzedaż rzeczy na różnego rodzaju portalach aukcyjnych to standard. Musimy jednak pamiętać, że internet, to również doskonałe miejsce dla oszustów, którzy tylko czekają na to by móc dostać się do pieniędzy zgromadzonych na naszym koncie bankowym. Decydując się na korzystanie z portalu musimy zawsze zachować ostrożność, znać działanie procesu kupno-sprzedaż, a przede wszystkim nigdy nie podawać innym osobom danych umożliwiających zalogowanie się do naszego konta bankowego.

Sprawcy bardzo szybko wychwycą z kim mają do czynienia i zrobią wszystko by osiągnąć cel. Brak ostrożności w tym zakresie może nas drogo kosztować.