Samochody.pl - poscigi.pl

Ciężarówka jeżdżąca śmierć zatrzymana przez ITD na S3

Stwierdzone usterki niebezpieczne będą podstawą wszczęcia postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary finansowej.

Ciężarówka zatrzymana do kontroli przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego miała niesprawne hamulce i uszkodzoną oponę. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy oraz zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek.

We wtorek 5 września, na S3 w okolicach Skwierzyny, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Gorzowa zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przedsiębiorcy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Podczas kontroli technicznej stwierdzono poważne usterki w ciągniku i naczepie. W ciągniku na kołach osi napędowej była zbyt duża różnica sił hamowania.

Ciężarówka jeżdżąca śmierć na S3

W naczepie natomiast były popękane tarcze hamulcowe na lewym kole pierwszej osi i na prawym kole drugiej osi. Dodatkowo na kołach drugiej i trzeciej osi była zbyt duża różnica sił hamowania. Ponadto na lewym kole pierwszej osi była nadmiernie zużyta opona.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne od ciągnika i naczepy oraz wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Stwierdzone usterki niebezpieczne będą podstawą wszczęcia postępowań administracyjnych w sprawie nałożenia kary pieniężnej wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl