Cztery osoby złamały kwarantannę. Zapłacą po 5 tys. zł grzywny

fot. Lubuska policja

O tym, że kara za złamania domowej kwarantanny może być faktycznie dotkliwa, przekona się czworo mieszkańców powiatu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Odrzańskim wydał decyzję o nałożeniu na nich kar w kwocie po 5 tys. zł.

Policjanci powiatu krośnieńskiego wspólnie z innymi służbami weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają jej, a także na bieżąco informują o konsekwencjach złamania zasad domowej izolacji. Cztery osoby, które złamały nakaz kwarantanny zapłacą kary grzywny po 5 tys. zł. Taką decyzję podjął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie Odrzańskim. To najniższa kara. Górna granica może wynieść nawet 30 tys. zł.

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmieniło się nasze życie. Obowiązuje wiele nakazów, zakazów i obowiązków, które dotyczą nas wszystkich. Na służby nałożono nowe zadania, w tym między innymi kontrolowanie osób objętych kwarantanną pod kątem czy przestrzegają warunków domowej izolacji. Każdego dnia, o różnych porach policjanci wspólnie z innymi służbami zajeżdżają pod dom osoby, dzwonią do niej, a następnie proszą o pokazanie się. – Zdajemy sobie sprawę, że funkcjonowanie takich osób może być trudne, jednak w przeciwdziałaniu w rozprzestrzenianiu się wirusa, koniecznym jest żeby osoby objęte kwarantanną nie opuszczały miejsca zamieszkania – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.