Dał się naciągnąć na bitkoiny. Oszust… zaciągnął 70 tys. zł kredytu. Ofiara go spłaci

Niemal 70 tys. zł stracił mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. Dał się naciągnąć na inwestycję w bitcoiny. Udostępnił dane do swojego konta oszustowi, a ten zaciągnął na niego kredyt. Spłaci go ofiara.

Jeden z mieszkańców powiatu świebodzińskiego został przekonany o możliwości dołączenia do intratnej inwestycji w kryptowalutę. Mężczyzna przekazał dane dostępowe do swojego konta bankowego, w celu przeprowadzenia „uwierzytelniających” operacji oszustowi. Wtedy oszust zaciągnął na jego osobę kredyty. Poszkodowany stracił około 70 tys. zł.

Nie jest to jedyny sposób działania oszustów. Kolejnym popularnym sposobem działania są fałszywe maile. Oszuści podszywają się pod popularne serwisy bądź firmy kurierskie. W pierwszym z przypadków w treści e-maila znajdziemy informacje o trudności z kontaktem i konieczności uregulowania zaległości, inaczej nasz dostęp do serwisu zostanie zablokowany.

W drugim przypadku, w wiadomości od firm kurierskich zobaczymy informację o braku możliwości odnalezienia naszego adresu, przez co nie można dostarczyć przesyłki. W obu przypadkach nie wolno wchodzić w żaden z linków/odnośników. Przekierują nas one na stronę do złudzenia przypominającą oryginalną, a następnie poprzez złośliwe oprogramowanie podczas próby logowania do serwisu lub do banku wykradną nasze dane dostępowe.

Zostań kierowcą bolta