Diler z Zielonej Góry miał w domu narkotykową hurtownię (FILM, ZDJĘCIA)

Zielonogórscy policjanci do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali 35-latka. Diler miał w domu znaczne ilości narkotyków. Planował sprzedać je w Zielonej Górze i okolicach. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.

Zielonogórscy policjanci wpadli na trop dilera. Podjęli decyzję o jego zatrzymaniu. Diler na widok policjantów zrobił się nerwowy i próbował uciec. Nie udało mu się. Po przeszukaniu jego mieszkania policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, znaleźli ponad 128 gram marihuany przechowywanej w szklanych słoikach i plastikowych torebkach. Ponadto zabezpieczyli 4 młynki do mielenia marihuany, wagę elektroniczną oraz 3 750 zł w gotówce.

– Zatrzymany 35-latek jest znany policji i był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i przygotowania ich do sprzedaży. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Diler trafił do aresztu.

Polecane  Alex Z. były żużlowiec Falubazu Zielona Góra aresztowany. Zarzut to kradzież samochodu

Od początku roku to już kolejna osoba zatrzymana z dużą ilością narkotyków. W lutym policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał duże ilości marihuany. Decyzją sądu został aresztowany.

Pod koniec lutego, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, sulechowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału dw. z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą znacznych ilości narkotyków w ilości 1 kilograma marihuany i 2,5 kg amfetaminy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Wykrywalność przestępstw narkotykowych na terenie powiatu zielonogórskiego od lat wynosi ponad 90 proc, a w ostatnim roku wyniosła 94 proc.

Langner odszkodowania
Reklamy