Długi weekend w Zielonej Górze. Policja podsumowała majówkę (ZDJĘCIA)

W piątek, 3 maja, na drodze krajowej 32 doszło do wypadku. W godzinach porannych doszło do zderzenia się mercedesa i forda. Ranne zostały trzy osoby, a droga była zablokowana przez kilka godzin. fot. poscigi.pl

Majówka to czas zwiększonego ruchu na drogach. Tegoroczny długi majowy weekend upłynął spokojnie bez poważnych zdarzeń kryminalnych. Na jednej z dróg doszło do wypadku, a droga zablokowana była przez kilka godzin.

Przedłużone weekendy to czas zwiększonego ruchu na drogach w całej Polsce i niestety także dużej liczby zdarzeń drogowych, do których dochodzi z różnych przyczyn: przekraczania dopuszczalnej prędkości, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieuwagi i roztargnienia czy jazdy po alkoholu. W piątek, 3 maja, na drodze krajowej 32 doszło do wypadku. W godzinach porannych doszło do zderzenia się mercedesa i forda. Ranne zostały trzy osoby, a droga była zablokowana przez kilka godzin.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Poza tym jednym zdarzeniem na drogach, w ciągu 5 dni przedłużonego weekendu doszło do 33 kolizji.

Policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych, w tym jedną listem gończym. Do wytrzeźwienia zostało zatrzymanych 14 osób.

Majówka zielonogórskiej policji

Niestety nie wszyscy stosowali się do ostrzeżeń policjantów, którzy prosili o dostosowanie prędkości do sytuacji na drogach. Podczas majówki mundurowi przeprowadzili  niemal 300 kontroli drogowych, podczas których ujawnili około 250 wykroczeń. Ponad połowa z nich dotyczyła przekroczeń prędkości.

Policjanci zatrzymali 5 osób, które wsiadły za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Samochody odholowała pomoc drogowa Maxmar z Zielonej Góry.