Toyota Zielona Góra

Dramat. 15-latek jadąc nieoświetlonym motocyklem crossowym zderzył się czołowo z citroenem. Chłopiec zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 17 września, wieczorem na drodze w Ludźmierzu (woj. małopolskie). 15-latek kierujący motocyklem typu cross bez oświetlenia zderzył się czołowo z citroenem. Chłopka zginął na miejscu.

Do wypadku doszło około godziny 19:00. Policjanci z drogówki w Nowym Targu zostali wysłani na wypadek z udziałem motocykla i citroena. Na  miejscu zastali strażaków i osoby postronne, które udzielały pomocy nieprzytomnemu motocykliście.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po chwili na miejsce dotarła załoga pogotowia ratunkowego, która kontynuowała reanimację. Niestety pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować 15-letniego kierującego motocyklem.

Do wypadku doszło po zmierzchu na drodze wojewódzkiej nr 957, na nieoświetlonym odcinku o dopuszczalnej prędkości 90 km/h. Jak ustalono, kierujący citroen w miejscu dozwolonym zaczął wyprzedzać. Wtedy zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka nieoświetlonym motocyklem. Crossem kierował 15-latek bez uprawnień, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie miał ubezpieczenia OC.

Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Pojazdy zostały zabezpieczone na strzeżonym parkingu. Dokładne okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku będą wyjaśniane podczas prowadzonego przez policjantów postępowania.

Toyota Zielona Góra