Dramatyczna akcja nad rzeką. Woda wciągnęła młodego chłopaka. Niestety 19-latek utonął (ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE)

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę, 12 czerwca, w Gubinie. Do rzeki Nysa wszedł młody chłopak i zaczął płynąć na niemiecką stronę. Nie udał mu się jednak wyjść na brzeg, zniknął pod wodą. Niestety około godz. 15.19 strażacy wyłowili ciało 19-latka.

Jak ustalił portal poscigi.pl, około godz. 13.30 młody chłopak siedział w Gubinie na ławce koło domu dziecka. Po chwili wszedł do rzeki. – Z ustaleń na miejscu wynika, że chłopak zaczął płynąć do Guben po niemieckiej stronie – mówi dla poscigi.pl kom. Norbert Marczenia, rzecznik krośnieńskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tam nie był wstanie samodzielnie wyjść na brzeg. Na pomoc ruszyła osoba, która widział zdarzenie, ale młody chłopak został ciągnięty pod wodę i zniknął pod powierzchnią.

Na miejsce została wezwana miejscowa straż pożarna z łódka. Dojechali też strażacy płetwonurkowie z Zielonej Góry. Na miejscu są gubińscy policjanci. – Akcja ratunkowa trwa – mówi kom. Marczenia.

Godz. 14.30 Pod wodą zniknął 19-latek, mieszkaniec Wałowic. Nad rzeką był z koleżankami, które potwierdziły, że w pewnym momencie wszedł do rzeki mówiąc, że chce ją przepłynąć na drugą stronę. – Poszukiwania 19-latka cały czas trwają – mówi kom. Marczenia.

Policja przypomina o ostrożności i rozsądku nad wodą. – Nie wchodzimy do wody, której nie znamy i pamiętajmy, że woda to nie zabawa – mówi kom. Marczenia.

Godz. 15.19 Niestety strażacy wyłowili ciało 19-latka.

Eko pol - Poscigi.pl