Toyota Zielona Góra

Dramatyczna akcja ratunkowa. Dziecko dusiło się, było już całe sine (FILM)

Policjanci z Kożuhcowa ratowali dziecko

Policjanci z komisariatu w Kożuchowie uratowali życie 3-latki. Udzielili pomocy nieprzytomnej dziewczynce, która traciła oddech. Dzięki ich błyskawicznej reakcji 3-latka, już pod opieką medyków, odzyskała przytomność.

Niecodzienną interwencję przeprowadzili st. asp. Dawid Wyród i sierż. sztab. Damian Caganowski z komisariatu w Kożuchowa, w niedzielę, 24 października).

Gdy wyjeżdżali z komisariatu podbiegli do nich przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. – Nie zastanawiając się ani chwili, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki i wezwali pogotowie ratunkowe – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech. Policjanci sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia.

Ich działania spowodowały, że dziecko, którego stan był zagrażający jego życiu, odzyskało przytomność, ale było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej.

Decyzją medyków dziewczynka trafiła do szpitala w Nowej Soli. – Często pierwszą osobą która podaje pomocną dłoń są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje – mówi mł. asp. Sęczkowska

Zostań kierowcą bolta
Eko pol - Poscigi.pl