Samochody.pl - poscigi.pl

Drogówka zrobiła pogrom kierowców w Krośnie Odrzańskim (FILM)

Policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili akcję „Trzeźwość”. Wpadło trzech pijanych kierowców. Dwóch z nich znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu, jeden miła ponad pół promila alkoholu.

W poniedziałek, 22 maja, krośnieńska drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”. Policjanci działania rozpoczęli na ulicy Wakacyjnej. Tam też zatrzymali dwóch kierowców. Obaj mieli do pół promila alkoholu. Jeden z nich dodatkowo odpowie za kierowanie bez uprawnień.

Czytaj też – Akcja trzeźwy kierowca w Zielonej Górze. Czterech kierowców wydmuchało promile (ZDJĘCIA)

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Potem policjanci przemieścili się na rondo Zesłańców Sybiru. Wpadł jeden kierujący. Wydmuchał niemal promil alkoholu. – Kierujący był zaskoczony wynikiem. Oznajmił policjantom, że alkohol spożywał w niedzielne popołudnie – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Wpadło trzech kierowców na „podwójnym gazie”

Wszyscy kierujący staną sądem. Dwaj odpowiedzą za wykroczenie jeden za przestępstwo. Za jazdę po pijanemu (powyżej 0,5 promila alkoholu) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu grozi kara do 2 lat więzienia.  Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tys. złotych (do 30 tys. zł )oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Nie był to koniec działań. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Obaj dostali mandaty po 2,5 tys. zł.

Wpadł też kierujący volkswagenem, który ma decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl