Drugi astronauta w Polsce, Sławosz Uznański z wizytą w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

W poniedziałek w Parku Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem astronauty Sławosza Uznańskiego oraz prezydenta miasta Marcina Pabierowskiego.

Astronauta Sławosz Uznański wziął udział w konferencji prasowej. Przed miesiącem astronauta odbył loty paraboliczne, które przygotowują do stanu nieważkości w przestrzeni kosmicznej. Przed astronauta wkrótce szkolenia w Europie, Japonii oraz w USA z NASA i firmą SpaceX.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Astronauta chwalił Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze. Zazbaczał, że laboratoria z dostępem do technologii są bardzo ważne.

– Park Technologii Kosmicznych jest wyzwaniem i zachętą do pozostania osób w mieście wybitnych, absolwentów Uniwersytety Zielonogórskiego, specjalistów i fachowców – mówił Marcin Pabierowski, prezydent Zielonej Góry.

Sławosz Uznański z wizytą w Zielonej Górze

Włodarz Zielonej Góry podkreślił, że stawia na Zieloną Górę nowoczesną i rozwiniętą naukowo, która będzie konkurował z innymi miastami nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Symboliczna wizyta astronauty to nowy etap w rozwoju miasta.

– Wizyta Sławosza Uznańskiego ma wymiar symboliczny, ale nie tylko. Pokazuje, że miasto Zielona Góra przyciąga najlepszych fachowców również z branży kosmicznej. Mamy Park Technologii Kosmicznych, który jest swojego rodzaju inkubatorem dla rozwoju nowych technologii. Ma on przyciągać najlepszych absolwentów uniwersytetów, nie tylko zielonogórskiego, ale również z kraju – mówi Robert Kornalewicz, radny Zielnej Góry.