Poważny wypadek koło Kolska. Trwa walka o życie rowerzysty

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 13 maja, na trasie Kolsko-Sławocin. Kierująca osobówką uderzyła w samochód staranowała dwie osoby jadące rowerami. Trwa walka o życie jednej z nich.

Kierująca samochodem osobowym jechała drogą Kolsko-Sławocin. Przed nią na rowerach jechały dwie osoby. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zaczęła wyprzedzać rowerzystów nie upewniając się czy może wykonać manewr.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wtedy uderzyła w samochód, który już wyprzedzał. Odbiła się os tego samochody i staranowała dwie osoby jadące rowerami.

Wypadek koło Kolska. Trwa walka o życie

Na miejscu są służby ratunkowe oraz nowosolska policja. Trwa walka o życie jednej z osób jadącej rowerem. – Osoba ta jest reanimowana na miejscu wypadku – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Droga z osób doznała ogólnych potłuczeń.  

Na miejscu wypadku pracują strażacy z Nowej Soli oraz OSP Kolsko i Konotop. Wylądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Godz. 13.30 Reanimowany mężczyzna został zabrany do szpitala śmigłowcem LPR. – Udało się przywrócić czynności życiowe. Stan rowerzysty zabranego do szpitala śmigłowcem jest określany jako ciężki – mówi podinsp. Maludy.