Toyota Zielona Góra

Duża akcja policji na trasie S3. Wpadło dwóch pijanych kierowców (ZDJĘCIA)

Policjanci gorzowskiej drogówki przeprowadzili działania na trasie S3, podczas których kontrolowali ciężarówki, autokary i samochody osobowe. Skontrolowano trzeźwość ponad 600 kierowców, wśród których dwóch jechało pijanych.

W poniedziałek, 27 stycznia, policjanci gorzowskiej drogówki na drodze ekspresowej S3, w miejscu obsługi podróżnych Marwice przeprowadzili działania pn. „Bezpieczne ferie na S3”. Na MOP Marwice zjeżdżały wszystkie samochody ciężarowe, osobowe, busy i autokary. Gorzowskich policjantów drogówki w działaniach wspierali koledzy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie, a także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 600 kierowców. Niestety wśród nich były dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po pijanemu. U kierującego peugeotem alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu. Za to ż 1,5 promila wydmuchał kierujący volkswagenem. W – Kierowcy nie mogli kontynuować nieodpowiedzialnej i niebezpiecznej jazdy, stracili uprawnienia i odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo – mówi sierż. szt. Mateusz Sławek z biura prasowego lubuskiej policji.

Kontrolowano też dokumenty, stan techniczny pojazdów, jego wagę, a także właściwy załadunek. Mundurowi skontrolowali łącznie 12 autokarów zmierzających w miejsca zimowego wypoczynku i co bardzo cieszy, wszystkie pojazdy były odpowiednio przygotowane do jazdy.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta